wyszukaj ofertę
kontakt z biurem
jakiej nieruchomości poszukujesz
sprzedaj swoją nieruchomość

[+] wróć

KUPUJĄCY NIE PŁACI PROWIZJI - SĄ ZALETY, ALE TEŻ KONSEKWENCJE

Kupujący nie płaci prowizji! - to hasło przyciąga Klientów do biur nieruchomości. My też czasem stosujemy ten sposób na uatrakcyjnienie oferty, gdy sytuacja rynkowa nas do tego zmusza.

Warto jednak, żeby Kupujący mieli świadomość, że korzystając z możliwości niepłacenia prowizji (wynagrodzenia) uzyskują od nas, pośredników, tylko tzw. dane identyfikacyjne nieruchomości i kontakt do Sprzedającego. Abyśmy mogli reprezentować interesy Kupujących w negocjacjach, wspierać ich i doradzać im w toku całej transakcji, musimy podpisać z Kupującymi indywidualną umowę o współpracy, w której określimy zakres działań na rzecz Kupującego, oraz wynagrodzenie za tę usługę.

Pamiętajmy, że obowiązujące przepisy zakazują nam wykonywania naszych usług nieodpłatnie. Zatem, Kupujący muszą się liczyć z tym, że bez umowy o współpracy nie mamy podstaw, aby wykonać na rzecz Kupujących usługi pośrednictwa, lub doradztwa w obrocie nieruchomościami. W wariancie "Kupujący nie płaci prowizji" naszym Klientem jest tylko Sprzedający, zatem tylko na jego rzecz działamy i z nim współdziałamy, aby doprowadzić skutecznie do sprzedaży jego nieruchomości.