wyszukaj ofertę
kontakt z biurem
jakiej nieruchomości poszukujesz
sprzedaj swoją nieruchomość

[+] wróć

DLACZEGO TAK WAŻNE JEST DRUGIE IMIĘ ?

W naszej ostatniej transakcji przekonaliśmy się, że nabywając nieruchomość trzeba zwracać uwagę na nasze imiona - niezwykle ważne jest drugie imię, które mamy wpisane w dokumentach tożsamości. Powinno być wymienione w akcie notarialnym zakupu, lub w umowie darowizny nieruchomości, aby Sąd prowadzący księgę wieczystą wpisał oba imiona nowego Właściciela do księgi wieczystej. Przy sprzedaży nieruchomości notariusz sprawdzi jakie imiona mamy w dowodzie osobistym i czy zgadzają się one z wpisem w księdze wieczystej. Ujawnienie w księdze wieczystej tylko jednego imienia (jeśli Właściciel ma w dokumentach dwa) wymaga korekty i odpowiedniego wniosku do księgi wieczystej, w oparciu np. o odpis skrócony aktu małżeństwa.
Zachęcamy Was nieustająco do zaglądania i sprawdzania ksiąg wieczystych Waszych własnych nieruchomości :)   Są dostępne online na portalu: ekw.ms.gov.pl
Powinniśmy sprawdzić treść księgi zanim przystąpimy do sprzedaży naszej nieruchomości, gdyż sprostowanie błędów może okazać się skomplikowane i czasochłonne. W skrajnych przypadkach błędy w księdze wieczystej mogą "spłoszyć" potencjalnego Nabywcę.
Powodzenia!