wyszukaj ofertę
kontakt z biurem
jakiej nieruchomości poszukujesz
sprzedaj swoją nieruchomość

[+] wróć

CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ O SPRZEDAŻY DOMU, ALE NIE WIEMY JAK ZAPYTAĆ?

Tym razem więcej o domach

Co powinniśmy wiedzieć planując sprzedaż domu?

- Warto wiedzieć, że notariusz może przeprowadzić transakcję nieruchomości zabudowanej również w sytuacji, gdy budynek nie ma wymaganej dokumentacji budowlanej, np. wymaganych przepisami pozwoleń. Oczywiście, taką nieruchomość można sprzedać i kupić, ważne żeby Kupujący miał świadomość jaką dokumentację nieruchomość posiada a jakie  pozwolenia czy zaświadczenia powinien jeszcze uzyskać. 

- W naszej działalności poznaliśmy właścicieli, którzy zgłaszali nam do sprzedaży swoje domy mieszkalne i dopiero w trakcie analizy posiadanych przez nich dokumentów okazało się, że ich domy nie mają wymaganej przepisami dokumentacji. Niektórzy właściciele w ogóle nie zdawali sobie sprawy, że niegdyś kupili domy np. bez pozwolenia na budowę, nie mieli również świadomości, że taką sytuację należy naprawić i brakujące dokumenty uzyskać. 

- Dla naszych Klientów-Właścicieli nieruchomości zabudowanych analizujemy dokumenty nieruchomości, aby podpowiedzieć im jakich dokumentów brakuje i jaką dokumentację należy przygotować do sprzedaży. Trzeba mieć świadomość braków na długo zanim pojawi się zainteresowany nabywca, gdyż naprostowanie, lub uzupełnienie dokumentacji budynku wymaga zazwyczaj kilku miesięcy działań. Warto o tym wiedzieć zanim przystąpimy do sprzedaży nieruchomości.

 

Julita Stróżewska

licencjonowany pośrednik i doradca od 2000r